Prezentace Handicap táborsko.pdf (527,1 kB)

 

Kdo jsme :

jsme místní organizace STP v ČR, o.s., s vlastní právní subjektivitou, jejímž cílem je všestranně podporovat a hájit specifické potřeby a zájmy svých členů a dalších zdravotně postižených občanů bez ohledu na rozsah jejich postižení.

 

Poskytujeme především následující služby :

* sociální poradenství

* aktivizační služby

* podporu při hledání zaměstnání pro ZP

* rekondiční a rehabilitační pobyty

* cvičení

 

Podrobněji o službách :

Sociální poradenství : tato služba služí všem zdravotně postiženým občanům jako zdroj informací pro orientaci v sociálním systému, ve zdravotních pomůckách a v dalších oblastech.

Aktivizační služby : zahrnují zájmové a vzdělávací aktivity, podporu sociálních dovedností a pomoc při uplatňování práv osob se zdravotním postižením.

Podpora při hledání zaměstnání pro ZP : pomáháme zdravotně postiženým občanům hledat vhodnou práci, snažíme se provádět osvětu zaměstnavatelů. V Táboře aktivně spolupracujeme s pracovní skupinou pro pracovní rehabilitaci - Úřad práce.

Rekondiční a rehabilitační pobyty : tyto každoroční pobyty pomáhají lidem se zdravotním postižením zlepšit své zdraví a zapojit se do splečenského života.

Cvičení : toto je také aktivita pro zlepšení zdravotního stavu, cvičení a plavání je určeno pro všechny generace a je prováděno pod odborným vedením.

Prodej EUROklíčů :  jedná se o speciální univerzální klíče, kterými si lidé s handicapem mohou otevřít sociální a technická zařízení (WC, plošiny apod.)